В Арцизі реалізовується програма з регулювання чисельності безпритульних тварин

12:08, 06 октября 2022

Від сьогодні, 6 жовтня, в Арцизі розпочала роботу команда кінологів громадської організації «Зооконтроль», мета якої – вилов, стерилізація, вакцинація та ідентифікація вуличних собак.

База ловців розташувалася в одному з господарських приміщень на території Арцизького КП «Благоустрій».

Операції зі стерилізації будуть проводитися у спеціальному автомобілі з обладнаною операційною. Після стерилізації тварини більше не будуть неконтрольовано розмножуватися, а завдяки щепленням стануть безпечнішими для людей. На сьогоднішній день вже виловлено перші десять собак.

«Якщо тварина не агресивна, ми її відловлюємо руками, в іншому разі доводиться використовувати спеціальний сачок, – розповідає один із ловців. –Далі тварина доставляється на базу, де фахівці здійснюють усі необхідні хірургічні втручання».

Із виловом собак допомагають та координують дії волонтери та місцеві зоозахисники.

Нагадаємо, на початку вересня Арцизьке комунальне підприємство “Благоустрій” уклало договір з харківською громадською організацією “Зооконтроль” на проведення стерилізації 100 безпритульних собак.

Крім того, до 21 листопада поточного року фахівці організації мають щепити проти сказу 100 бродячих собак. Комплекс послуг включає вилов тварин, їх транспортування, проведення ветеринарної обробки, щодобовий огляд, післяопераційне утримання, забезпечення кормами та водою.