В Арцизькій міській раді пояснили як отримати статус багатодітної родини

16:00, 17 октября 2022

Сім’ям, які виховують трьох і більше дітей, надається статус багатодітної сім’ї. Документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї є відповідне посвідчення.

Керівник відділу соціального захисту населення Арцизької міської ради Наталя Кваша пояснила, які документи необхідно підготувати, щоб отримати посвідчення багатодітної родини:

· одна фотокартка (кольорова або чорно-біла) розміром 30 × 40 міліметрів;

· у разі народження дитини або навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання за межами України – копія свідоцтва про народження дитини або довідки із закладу освіти. Такі документи подаються за умови їх легалізації, якщо інше не передбачено законом та міжнародним договором України, та з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

· у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу – документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу; копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька чи матері недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою); копія свідоцтва про смерть батька чи матері, копія свідоцтва про народження дитини у разі внесення змін у зв’язку з усиновленням);

· у разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, – довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки (інформація підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років).

До заяви, крім документів, додаються копії:

· свідоцтв про народження дітей;

· свідоцтва про шлюб (не стосується батьків, які не перебувають у шлюбі);

· копії сторінок паспорта громадянина України кожного з батьків із даними про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату видачі паспорта;

· посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ:

📌 Чи вважається сім’я багатодітною, якщо дитина з цієї сім’ї сама вже народила дитину?

Питання набуття статусу „багатодітна сім’я” врегульовано положенням статті 1 Закону України „Про охорону дитинства”, відповідно до якого жінка, яка народила дитину, вважається неповною сім’єю. А сім’я, в якій тільки двоє неповнолітніх дітей не є багатодітною та не має права на отримання пільг та посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

📌 Чи вважається сім’я багатодітною, якщо в ній виховуються діти під опікою?

Діти, над якими встановлено опіку чи піклування, до складу багатодітної сім’ї не входять.

📌 Чи вважається багатодітною сім’я, в якій чоловік та жінка проживають у громадянському шлюбі та виховують спільних дітей?

Сім’я, в якій чоловік та жінка перебувають у незареєстрованому шлюбі не є багатодітною та не має права на отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.