Відомого на Одещині «вора в законі» та його найближче оточення незабаром судитимуть

13:44, 06 февраля 2024

У лютому минулого року широка громадськість дізналась про масштабну операцію правоохоронців, під час якої затримали представників криміналітету Одещини. Вони знаходилися «під дахом» особи з найвищої ієрархічної ланки злочинного світу. Йдеться про «вора в законі» на прізвисько «Лавасогли-Батумський», який був «коронований» у 2013 році, а з травня 2021 року знаходиться під санкціями РНБО.

Про це повідомляє  ГУНП в Одеській області.

«Вор в законі» створив злочинну організацію, куди увійшли особи з певними кримінальними статусами у злочинному середовищі. Правоохоронці зібрали докази причетності фігурантів до фактів вимагання, нелегального грального бізнесу, а також створення та участі у злочинній організації.

Залякуванням і погрозами, в одному з епізодів протиправної діяльності, учасники злочинної організації заволоділи родинним бізнесом одеських підприємців. Тоді, перебуваючи під постійним тиском, потерпілі ввели до бізнесу підконтрольну «вору в законі» особу, а через деякий час кримінальники отримали повний контроль над прибутковим бізнесом своїх жертв.

Свого часу своїх представників «Лавасогли-Батумський» призначив так званими «смотрящими» у місцях позбавлення волі, а також за містами Чорноморськ та Ізмаїл. Вони відповідали за наповнення та розподіл так званого «общака», «кришували» незаконний бізнес, а на злочинних зібраннях (сходках) вирішували питання щодо подальшої координації злочинної діяльності представників угруповання.

«На підставі отриманих доказів девʼятьом кримінальникам, залежно від їхньої рольової участі у злочинній діяльності, оголосили підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України:

⁠ ⁠ч. 5 ст. 255 ( Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

⁠ ⁠ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 255-2 (Організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці));

⁠ ⁠ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 (Вимагання);

⁠ ⁠ч. 2 ст. 203-2 (Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей)», ─ йдеться у повідомленні поліції.

Стосовно шістьох учасників злочинної організації скеровано до суду обвинувальний акт для розгляду справи по суті. «Вора в законі» та ще двох фігурантів оголошено в розшук.

Обвинуваченим загрожує до п’ятнадцяти років за ґратами з конфіскацією майна.