З початком опалювального сезону ​компенсацію за прихисток переселенців збільшать до 900 гривень

, 16:06, 09 августа 2022

З початком опалювального сезону сім’ї, які поселили у себе вимушених переселенців, зможуть отримувати більшу компенсацію за кожну прийняту особу.

Зараз діє державна програма “Прихисток”, згідно з якою сім’ї, які приймають переселенців, отримують компенсацію 450 грн на прийняту особу. Але наразі обговорюється можливість збільшити компенсацію з початком опалювального сезону удвічі – до 900 грн.

Станом на сьогодні кількість зруйнованого житла сягнула 17 млн квадратних метрів, але в уряді припускають, що це неповна цифра, тому що не всі власники подали заявки. Помешкання, які можна швидко відремонтувати, вже відновлюються, а тим, хто не встигне до холодів, нададуть тимчасове житло у готелях, гуртожитках, санаторіях. Також у різних регіонах розгортають тимчасові модульні містечка.

Алгоритм дій для отримання компенсації такий:

Люди, які готові дати прихисток, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти переселенців. Після цього органи місцевого самоврядування починають формувати реєстр житлового фонду, доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. У міністерстві наголосили, що розселення буде відбуватись лише за згодою власників житла.