Зрадника з Сарати, який хотів присягнути на вірність терористичній організації «днр», будуть судити в Чернівецькій області

16:22, 19 сентября 2022

Чернівецька обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно жителя Одещини за фактом державної зради та участі в терористичній організації (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3 КК України).

За даними слідства, з лютого 2022 року громадянин України співпрацював з державою-агресором та терористичною організацією «днр», а також сприяв у проведенні підривної та терористичної діяльності. Через соціальні мережі поширював проросійську ідеологію, звеличував рф, підтримував збройну агресію окупантів проти України. Також налагодив контакти з керівником так званої «днр» та «міністерством внутрішніх справ» вказаної терористичної організації. Перебуваючи на підконтрольній Україні території, збирав для ворога інформацію відносно підрозділів Збройних Сил України, які розміщувались на території Одеської області.

За завданням кураторів, колаборант почав адмініструвати одну з антиукраїнських груп у заблокованій соціальній мережі «ВКонтактє», через яку організував збір коштів для допомоги «армії днр».

Був затриманий у Запорізькій області 8 липня 2022 року при спробі виїхати на тимчасову окуповану територію для складання присяги на вірність «днр» та подальшої участі в діяльності вказаної терористичної організації.

Колаборант з собою прихопив «бонусний подарунок» для ворога: інформацію щодо оборонно-мобілізаційної роботи в Одеській області. Ці дані він отримав через свої контакти у місцевій владі, які він встановив раніше. Підозрюваний в минулому неодноразово балотувався в депутати райради.

Наразі обвинувачений утримується під вартою.

Як у липні вже повідомляли журналісти інформагенції «Юг.Today», зрадником виявився мешканець Сарати, помічник одного з депутатів селищної ради Юрій Л. Про це розповіли місцеві мешканці, які були особисто знайомі з колаборантом.

Слід зазначити, що наші інформатори, які впізнали Юрія Л. на відео СБУ, були вельми здивовані тим фактом, що він співпрацював із окупантами. Чоловіка характеризують як трохи дивакувату особу, одинака, який виріс без батька. Юрій у дитинстві відвідував церковну школу, останнім часом навіть став частим гостем у місцевому храмі. Він колись працював контролером у комунальному господарства в Сараті, непогано розбирався в комп’ютерах, згодом став депутатам селищної ради. Останнім часом був помічником діючого депутата Саратської громади.

Ми поцікавилися у наших співрозмовників, чи спостерігалися у чоловіка раніше проросійські погляди. Його знайомі нас запевнили, що на своїй сторінці в Фейбуці він постійно, ще до війни, пропагував радянську символіку, вважав себе «руським», внаслідок чого часто мав непорозуміння з проукраїнськими активістами Саратської громади. На наше питання, що спонукало Юрія піти на співпрацю з окупантом, мешканці Сарати припустили, що насамперед гроші, бо у чоловіка завжди були великі матеріальні проблеми.