Мер Білгорода-Дністровського відхрестився від «ОПЗЖ» та розкритикував опонентів, які вимагають його відсторонення

, 12:23, 14 июля 2022

13 липня міський голова Білгорода-Дністровського Віталій Граждан провів прес-конференцію для місцевих журналістів, під час якої намагався «викрити» діяльність своїх опонентів – голови Білгород-Дністровської райради Григорія Мельниченка та обласного депутата, колишнього мера Аккермана Алли Гінак. Саме вони останнім часом вимагають відсторонення Віталія Граждана з займаної посади та створення в місті військової адміністрації. 

Нагадаємо, 7 липня на сесії Білгород-Дністровської районної ради між чиновниками сталася бійка. Непорозуміння між двома посадовцями виникло, коли депутати розглядали питання про передачу на баланс райради будівлі колишнього обласного шкірвендиспансера, розташованого у Білгороді-Дністровському. Чиновники обзивали один одного нецензурними словами, а потім побилися. Того ж дня голова райради Григорій Мельниченко звернувся до начальника Одеської ОВА Максима Марченка з проханням про усунення міського голови Віталія Граждана з посади та введення на території Білгорода-Дністровського військової адміністрації.

12 липня на позачерговій сесії Одеської обласної ради депутат Алла Гінак під час свого виступу назвала конфлікт між двома чиновниками, який завдяки соціальнім мережам, мабуть, побачила вся Україна, «ганьбою та приниженням для всієї громади». Зокрема, Алла Гінак повідомила, що у біографії міського голови Білгорода-Дністровського це вже не перший випадок рукоприкладства та образ нецензурною лайкою містян. Аналогічна ситуація, за словами депутата, відбувалася з бійцем територіальної оборони, колишнім депутатом міської ради. Але цей інцендент не був зафіксований на відео.

«Я сподіваюся, що під час воєнного стану, коли кращі сини та доньки України захищають державу від агресора, все ще існує закон та покарання не тільки відносно простих громадян, але й для представників влади. Тому я прошу начальника військової адміністрації Максима Марченка терміново усунути Віталія Граждана з посади міського голови, а також ввести тимчасову військову адміністрацію в Білгороді-Дністровському до з’ясування всіх причин резонансної події та для проведення правоохоронними органами відповідного розслідування, включаючи аналогічне звернення військового ТрО, якого також було побито у присутності свідків, але жодних заходів поліцією вжито не було», – озвучила свої вимоги у письмовому депутатському зверненні Алла Гінак.

В принципі цей виступ спонукав Віталія Граждана провести сьогодні прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ. Під час своєї промови міський голова акцентував увагу журналістів на необізнаності Алли Гінак у законодавстві. Бо, як запевнив мер, знімати міського голову та вводити військову адміністрацію може лише президент, а не губернатор. На думку міського голови, такою вимогою депутат намагається дестабілізувати ситуацію в Білгороді-Дністровському, що може спрацювати на руку російському агресору. Окрім того, Граждан не розуміє, чому обласний депутат не засудила агресивні дії другого учасника бійки, голови райради Григорія Мельниченка. Таке замовчування Алли Гінак, на думку мера, пов’язане перш за все з тим, що за допомогою колишнього керівництва облдержадміністрації її підприємству вдалося отримати ласий шматок землі (більше семи гектарів лісу) у Вилківській громаді Ізмаїльського району під будівництво сучасного еко-готелю.

«Депутат Алла Гінак очолює в обласній раді земельну комісію. Скажіть будь-ласка, чи здригнеться у неї рука на голосуванні, аби передати майновий комплекс колишнього шкірвендиспансера у власність міської ради?» – запитує Віталій Граждан.

Більш того, аккерманський мер вважає патріотизм Алли Гінак та Григорія Мельниченка напускним, несправжнім. Бо з початку повномасштабного вторгнення в Україну росії від цих двох депутатів на протязі місяця не було звісток. Віталій Граждан заявив, що голова райради знаходився у себе на дачі на островах із відключеним телефоном, ховаючись там. Протягом тридцяти днів Григорія Мельниченка не могли знайти на робочому місці.

«А тепер голова райради говорить, що мер від «ОПЗЖ». Та це смішно! Я ніколи не входив до складу цієї політичної сили», – запевняє Віталій Граждан.

Стосовно іншого свого критика Алли Гінак міський голова розповів, що із власних джерел йому стало відомо про перебування з початку війни обласного депутата в Туреччині протягом місяця, звідки «вона дуже переживала за місто і своїх виборців».

«А на минулій сесії Алла Гінак, вдягнувши вишиванку, промовила свій спіч про вимогу мого відсторонення, погано апелюючи законодавством. Бо це може зробити тільки президент, якщо на міського голову є рішення суду або ведуться бойові дії коло міста. Цього всього в Білгороді-Дністровському наразі немає», – пояснив Віталій Граждан.

Міський голова під час свого виступу звернувся до голови військової адміністрації Максима Марченка з проханням прийняти рішення в інтересах містян, а не задля забаганок Граждана або Мельниченка. Окрім того, своє звернення Віталій Граждан адресував і президентові України.

«Ми з 24 лютого захищаємо наше місто від російської агресії. Я прошу Вас, пане президенте, зібрати місцевих військових командирів та запитати в них, хто з перших днів війни боронить місто, риє окопи і робить все можливе для захисту суверенітету держави», – виступив з проханням мер Аккермана.

Речник військової адміністрації Сергій Братчук пояснив, чи можливе наразі відсторонення мера Аккермана. Він підкреслив, що обирати мера можна лише на виборах, а зняти його можливо тільки кількома способами. Найперший і найпростіший варіант: міський голова може сам подати у відставку, затвердити яку на сесії мають депутати  місцевої ради. Другий спосіб полягає в припиненні або втраті очільником міста громадянства України. Третьою підставою для звільнення мера може бути обвинувальний вирок суду за корупцію, кримінал або державну зраду.

У законі також прописана можливість проведення місцевого референдуму. Містяни можуть самостійно відправити мера у відставку, однак реалізувати це дуже важко. До того ж остаточне «прощавай» міському голові має сказати місцева рада більшістю голосів або партія, від якої мер висувався. Тож одного бажання громадян все одно буде недостатньо.