Розкрадали бюджетні кошти для соціальних виплат: чиновниці Білгород-Дністровської РДА повідомлено про підозру

, 16:36, 29 июня 2022

За матеріалами Служби безпеки України повідомлено про підозру учасникам організованого угруповання, учасники якого розкрадали бюджетні кошти, призначені для соціальних виплат. Збитки держави через незаконне призначення допомоги становлять майже 5 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Управління СБ України в Одеській області.

Встановлено, що до складу організованої групи входили посадовців сфери соціального захисту населення та банківської діяльності.

Організувала злочинну схему керівник структурного підрозділу соціального захисту населення та охорони здоров’я Білгород-Дністровської райдержадміністрації. Чиновниця залучила у спільники підлеглих, співробітників банківських установ та власних  знайомих. Зловмисники привласнили кошти, виділені для виплат новонародженим, дітям, які виховуються одинокими матерями, а також малозабезпеченими та багатодітними батьками.

Оперативники СБУ встановили, що посадовці установ вносили недостовірні відомості до баз даних та підробляли офіційні документи, необхідні для нарахування соцвиплат. На їх основі здійснювали незаконні нарахування підставним особам. Зараховувалися кошти на банківські картки для соціальних виплат, які виготовляли через «своїх» банківських співробітників.

Після призначення допомоги та затвердження виплатних відомостей, з метою отримання незаконно нарахованих коштів, до процесу зняття готівки в банкоматах посадовці залучали своїх спільників.

Під час 25 обшуків за місцями проживання та офісах зловмисників, правоохоронці виявили докази злочинної діяльності. Вилучені матеріали будуть долучені до матеріалів справи. У межах кримінального провадження проведенно велику кількість відповідних експертиз.

Наприкінці минулого року чотирьом учасникам оборудки повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. У червні ц.р. повідомлено про підозру ще двом фігурантам провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.

Наразі девятьом учасника організованої злочинної групи, серед яких ексначальниця та чотири вже колишних фахівців управління соцзахисту, посадовиця банку та ще три спільника, повідомлено про підозри у вчиненні злочинів у складі організованої групи за низкою статей.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до оборудки осіб.