В Одесі обговорили ситуацію на ринку праці

15:39, 27 октября 2017

Міністр соціальної політики Андрій Рева під час робочої поїздки поспілкувався з майбутніми перукарями, кондитерами, фрезерувальниками та токарями. Він ознайомився з роботою «Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Тут можна отримати знання з 28-ми спеціальностей. Рівень працевлаштування випускників складає понад 90%. Про це повідомляють в прес-службі Одеської обласної державної адміністрації.

«Таких центрів в Україні лише одинадцять. Тут можна проводити навчання та перепідготовку кадрів за короткий термін. Сьогодні ситуація на ринку праці динамічно змінюється. 10-15 років тому була висока конкуренція, зараз спостерігається інша тенденція: робочих рук фактично не вистачає. Я думаю, нам необхідно продумати ефективну систему взаємодії з роботодавцями, які будуть надавати замовлення і гарантувати працевлаштування. Я вважаю, що представники “робітничих” спеціальностей, такі як слюсарі, токарі, електрогазозварювальники мають отримувати зарплату не менше 10-ти тисяч гривень», —  зазначив Андрій Рева.

Одночасно у центрі можуть навчатися понад 800 осіб, а термін навчання складає від 2,5 до 8,5 місяців. Як зазначив у ході дискусії заступник голови ОДА Сергій Колебошин, кількість подібних центрів в Україні має збільшуватися.

«У цьому центрі відбувається перепідготовка найбільш затребуваних на ринку праці спеціалістів, а також йде активна співпраця з роботодавцями. Така система відповідає нашій програмі «Розумний регіон», яку ініціював голова ОДА Максим Степанов. Багато кваліфікованих українських спеціалістів від’їжджають за кордон, і саме такі центри дозволяють залишити робочі руки всередині країни»,— підкреслив заступник голови ОДА Сергій Колебошин.