Cитуація у сфері зайнятості населення Одеси змінюється

12:43, 19 августа 2022

За даними щомісячного моніторингу, ситуація у сфері зайнятості населення Одеси має ознаки стабілізації.

Останні два місяці у місті поступово знижується кількість безробітних, які звернулися до служби зайнятості. Так, якщо у травні статус безробітного отримали понад 1,5 тис. осіб, то у червні та липні їх кількість зменшувалась на 500 осіб щомісяця.

У липні зареєстровано 554 нових безробітних, що відповідає середньомісячному рівню реєстрації незайнятих громадян протягом минулого року.

Важливим чинником такої тенденції є сезонне розширення сфери застосування праці у літній період.

З початку 2022 року кількість зареєстрованих безробітних у м. Одесі становила 7,8 тис. осіб. Частка непрацюючих громадян міста від загальної їх чисельності в області становить 25,6%.

Демографічна структура незайнятих громадян: 64,1% – жінки, 36,2% – особи віком до 35 років.

Професійно-кваліфікаційний склад: 71,0% – службовці, 23,0% – працівники, 6,0% – особи без професії.

За рівнем освіти розподіл такий: 73,9% – вища, 12,6% – професійно-технічна, 12,3% – загальна середня освіта.

Станом на 01.08.2022 року статус безробітного мали 2817 осіб.

Із загальної кількості безробітних громадян понад 80% отримували допомогу з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування у разі безробіття, середній розмір якого становив 5615 грн.

З початку року понад 1000 роботодавців міста заявили 3,5 тис. вакансій. Середня заробітна плата вакансій Служби зайнятості склала 9080 грн.

Разом з тим, кількість пропозицій роботи набагато нижча за чисельність бажаючих її отримати. Станом на 1 серпня на одне вільне робоче місце в Одесі претендували 6 безробітних, областю – 9.

За сприяння міської Служби зайнятості працевлаштовано 1081 особу, з яких 599 жінок.

Зіткнувшись із проблемами працевлаштування через недостатню кількість пропозицій за своєю професією, здобувачі роботи за напрямом Служби зайнятості мають можливість безкоштовно пройти професійне навчання та підвищення кваліфікації. Зміна професії у деяких випадках є чи не єдиною можливістю знайти роботу в умовах воєнного стану.

З початку року можливістю підвищити свою конкурентоспроможність, навчаючись затребуваним професіям на місцевому ринку праці, скористалися 240 безробітних (166 жінок).

Одним із напрямів соціального захисту населення залишаються оплачувані громадські роботи, що забезпечують тимчасову зайнятість. У таких роботах взяли участь 95 осіб (71 жінка).

Для забезпечення максимальної інтеграції переселенців до місцевого ринку праці працює Одеський муніципальний центр сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб. У Центрі на одному майданчику локалізується максимум пропозицій роботодавців міста, що дозволяє шукачам знайти роботу.