АРЦИЗЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА ВІДПОВІВ НА АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ

15:07, 30 июня 2022

На особистій сторінці у соцмережі Фейсбук голова Арцизької громади Сергій Парпуланський започаткував рубрику «Запитання/Відповіді», де кожен охочий мав можливість поставити йому власне запитання .

Вчора міський голова відповів на усі звернення мешканців. Зокрема, більшість питань стосувалися теми благоустрою громади, ЖКГ, виплати населенню, стан укриттів цивільного захисту тощо.

 

Вулиця Пушкіна, м. Арциз, не має нормального тротуару, люди, переважно, пересуваються по дорозі, де постійно їздить грузовий транспорт. Які міри плануєте прийняти?

Питання будівництва об’їзної дороги неодноразово порушувалося перед вищими органами влади. Однак, вартість будівництва вкрай висока і вимагає виділення коштів з державного бюджету, а на даний момент це – неможливо. Але ми відгрейдерували польову дорогу і зараз частина машин проходить нею.

 

На в’їзді до міста величезні ями, неможливо нормально заїхати. Зробіть, будь ласка, що-небудь з в’їздом.

Матеріал вже заготовлений, найближчим часом підсиплемо цю ділянку дороги.

 

Дуже турбує питання про собак. Ні вдень, ні вночі немає спокою. Ці зграї бродячих псів кидаються на перехожих. Чи буде «Благоустрій» відловлювати їх?

Ми довго не могли знайти людину на цю роботу, але проблема вирішиться.

 

Нещодавно була інформація стосовно готовності всіх бомбосховищ та укриттів, але підвал одного з будинків, яке використовується як укриття не відповідає цій готовності. Так, там провели світло, встановили крісла для місць відпочинку, але вимикач знаходиться у іншого входу в підвал. Як людям вночі туди спускатися?

Прийняв до уваги, приїду особисто перевірю укриття. Проте хочу зауважити, що підвали будинків – власність людей, і люди, насамперед, відповідають за утримання підвалів у належному стані. А вийшло так, що комунальні служби міста перші тижні лише мотлох вивозили з підвалів. А в деяких підвалах досі люди не дають вивезти своє так скажемо “майно”.

 

Коли запрацюють дитячі садки?

На даний момент вивчається можливість та доцільність відкриття чергових груп у садках. Але швидше за все, до закінчення війни, садки не відкриються: немає бомбосховищ та укриттів у більшості закладів, складність організації евакуації маленьких дітей у притулок за короткий час тощо.

 

Хвилює доля будинку по вул. Калмикова 28. Будинок руйнується поступово, вікон немає і т.д., я розумію що підписано якийсь договір, як кажуть, але його потрібно утримувати, доглядати його. І це зараз, коли воєнний час та військовослужбовці без квартир. А ще в цьому будинку бомбосховище було раніше облаштовано. Не хочеться, щоб на нього чекала доля тих будинків, що були просто знесені.

Цей будинок подано громадою до списку об’єктів незавершеного будівництва області для забезпечення житлом переселенців.

 

Скільки робочих місць створено за останні 2 роки в нашій ОТГ, і якісь інвестиції залучаєте? Адже це розвиток! 

Процес створення робочих місць потребує часу. Ми розпочали з проведення інвестиційного форуму, а наприкінці минулого року розпочали процес створення індустріального парку. На даний момент у зв’язку з військовим станом цю роботу призупинено. Проте подані проекти до турецьких бізнес-організацій для грантового фінансування і створення підприємств з переробки сільгосппродукції.

 

Чи не час знову порушити питання, щоб центр району перенесли в його центр, зокрема, в Арциз?

Ми чекали активізації роботи Конституційного суду та розгляду позову 49 депутатів про скасування цієї постанови. Суд довгий час був заблокований. Думаю, після закінчення війни процес реорганізації районів та громад буде актуальним для держави. 

Також міський голова підтримав одну із пропозицій мешканців — створити новий парк і засадити його зеленню на честь перемоги України над рашистами.