Андріївські вечорниці весело пройшли в Татарбунарській районній бібліотеці (фото)

17:19, 12 декабря 2019

Напередодні свята Андрія в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки  відбулися молодіжні гуляння, які спільно підготували та провели працівники бібліотеки та Татарбунарського районного історико-краєзнавчого музею для  студентів перших курсів  професійно-технічного аграрного училища.

Ознайомившись з історією свята юнаки та дівчата стали активними учасниками святкових дійств та чудово провели свій час.

На початку дійства серед присутніх юнаків вибрали найсильнішого та найспритнішого юнака, якому було доручено бути Паном Калетинським  та охороняти  Калиту.  Калита – медовий солодкий корж який підвішували до стелі поверх голів і кожний парубок повинен підстрибнути та вкусити шматочок коржа. Згодом дівчата намагалися дізнатися імена майбутніх наречених  та чекати в цьому році кохання або одруження.  До дівчат також приєдналися юнаки, що теж мали бажання дізнатися про свою майбутню долю. Все це перемежовувалось піснями, легендами, переказами та   веселощами.

В медіа-залі  панували гарний настрій та неповторна атмосфера.

«Яскраве дійство нашого заходу відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів. Проте, варто пам’ятати, що до результатів Андріївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже доля – це те, що створюємо ми самі», – розповіла т.в.о. директора музею Інна Найдьонова – Кіріяк.