В Татарбунарській районній бібліотеці відзначили день української писемності і мови (фото)

11:42, 08 ноября 2019
Быбліотека

Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Саме з нагоди свята Татарбунарська центральна районна бібліотека  запросила на літературну вікторину  учнів Татарбунарського професійного технічного аграрного  училища. До уваги присутніх була представлена  книжна виставка «9 листопада День української писемності та мови», метою якої було знайомство молоді з підручниками, посібниками, словниками української мови та літератури, а також бібліотекарі акцентували увагу на  одну з найвизначніших пам’яток культури початку ХІІ століття  «Повісті минулих літ». Мультимедійна презентація «ЇЇ величність українське слово!» розкрила юнакам нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, походження і розвиток. Кожного учасника заходу  чекало запитання з української мови: на яке треба було пояснити фразеологічні вислови, продовжити прислів’я, пояснити значення слів та деяких імен, а відповіді знаходили  в книгах, представлених на книжковій виставці. Учні з задоволенням прийняли виклик від бібліотекарів на знання української мови, де продемонстрували свої знання і навички роботи з книгою.

Учасники заходу відзначили, що мова — це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь, це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.