«Спас – свято щедрої землі»: татарбунарський бібліомайданчик розповів місцевим жителям про звичаї та традиції великих літніх свят (фото)

16:01, 14 августа 2019
Бібліомайданчик

Татарбунарський бібліомайданчик продовжує інформувати та розважати жителів та гостей міста. Сьогодні, в день великого релігійного свята – Медового спасу (Маковея),  бібліотекарі розповідали містянам історію його виникнення, знайомили зі звичаями та традиціями, пригощали смаколиками.

Наприкінці літа, коли достигають плоди землі, коли літо зустрічається з осінню, українці відзначають Свята Спаса.

14 серпня відзначається Перший спас, який називають Маковеєм, Спасом на воді або Медовим Спасом. Символами  цього свята є мак, вода і мед. 19 серпня – Яблуневий Спас. Яблуко – дар природи, оповитий легендами. Це символ спокуси, здоров’я, кохання, мудрості. Третій Спас, Горіховий  або Спас на полотні святкують 29 серпня. Народна приказка з легким сумом говорить: «Прийшов Спас – пішло літо від нас».  Так, літо дуже швидко проминуло, але попереду ще чудові дні золотої осені, які теж дарують людині чимало радості.

Спеціалісти Татарбунарської центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей, 14 серпня під передзвін церковного Благовісту, вийшли на бібліомайданчик  в центр  міста, де  оформили народознавчу виставку «Три серпневих Спаса». На столах розмістили композиції зі  смаколиків, а також  букети  цілющих трав – оберегів. Відвідувачам із захопленням розповідали про звичаї та традиції цих свят. Цікаво було всім, особливо  небайдужій дітворі, якій надали можливість взяти участь у виготовленні виробів з природного матеріалу.

«Українські народні й православні свята – найщедріший  ґрунт для збереження й популяризації наших прадідівських звичаїв та обрядів. Не забути, зберегти, передати онукам-правнукам, прищепити і їм святу синівську любов до Отчого краю. Що може бути більш важливим і нагальним?», – зазначила Надія Гажийська, провідний бібліотекар м. Татарбунари, розповідаючи про гарний та цікавий захід, присвячений одному з найбільших релігійних свят.