Конституція – паспорт держави: як Татарбунарський бібліомайданчик інформував місцевих жителів

12:29, 27 июня 2019

Татарбунарська центральна районна бібліотека продовжує розширювати свій інформаційний простір. Традиційно так складається, що бібліотеки реагують на заходи і події загальнодержавного, регіонального та  місцевого рівня. Тому тема майданчика 26 червня освітлювала День Конституції України, який відзначається в нашій країні  з 28 червня 1996 року.

Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Тому День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.

Конституція – це не тільки надруковані статті, це те, з чим ми зустрічаємося щодня у процесі життєдіяльності. Щоб ознайомити дорослих та  дітей  з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, місцеві бібліотекарі провели нон стоп та інформаційні хвилинки  «До Конституції– з повагою, до України – з любов’ю».

Фахівці дитячої книгозбірні  розповіли дітям, про те як «народжуються» закони; пояснили, що Конституція надає дітям рівні права та не допускає жодного насилля над дитиною. І вже, як завжди, бібліотекарями була організована творча майстерня – цього разу хлопчикам та дівчаткам було запропоновано скласти разом  картинку з елементів пазлів.

Для дорослих мешканців міста  бібліотекарі підготували книжкову виставку «Конституція – правовий компас держави», в якій була презентована  правознавча, історично-довідкова  література. Ця викладка  дала можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші шляхи становлення українського суверенітету, що триває і зараз. Також бібліотекарі розповсюджували серед городян листівки «Конституція – мить історії», з цікавими  фактами про створення основного закону України.

Під час обговорення питання: «А що таке Конституція для кожного з нас?» З відповідей дорослих  та дітей  на це запитання можна зробити  висновок, що Конституція – це шлях у цивілізований світ, і цей шлях зовсім не усипаний трояндами, він довгий та тернистий.