У Татарбунарах відбулася зустріч з видатним поетом-шістдесятником (фото)

12:35, 30 октября 2017

У читальній залі Татарбунарської центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з відомим українським письменником, мовознавцем, просвітянином, громадським діячем Олексою Різниковим. Він увійшов в українську поезію ще в 60-ті роки минулого століття. публікувався в обласній і республіканській пресі, літературно-художніх альманахах. Пан Олекса й нині сповнений творчих задумів. І не лише в царині поетичній, а й науково-дослідницькій. Він є автором збірок “Озон”, “Терновий вогонь”, “Наодинці з богом”, “Одноримки”, “Іллейко з Бога Турейко” та ін.

У видатного митця була непроста доля. У віці 22 років його було заарештовано вперше — за антирадянську діяльність — та засуджено на півтора роки ув’язнення. Вдруге, коли у 1971 році почалися арешти по всій Україні, серед трьох осіб, арештованих в Одесі, був і Олекса Різников. Тоді його засудили на п’ять з половиною років ув’язнення.

Важка каторжна праця сильно підірвала здоров’я поета. На щастя, Олекса Сергійович зніс це тяжке випробування. І сьогодні він активно займається творчою діяльністю, їздить по Україні, зустрічається з друзями-письменниками, читачами.

У своєму поважному віці він сповнений оптимізму, надзвичайно легкий на “підйом”, готовий їхати за першим покликом до людей, які потребують спілкування з «володарем духовної скарбниці».

На зустріч з непересічною творчою людиною до бібліотеки завітали шанувальники творчості письменника, друзі та колеги по перу. Головними слухачами стали читачі різних вікових категорій та учасники літературно-музичної вітальні. Олекса Сергійович декламував вірші зі своєї збірки «Сміх на гаку», знайомив з останніми творами, ділився планами на майбутнє. У читальній залі бібліотеки панувала затишна дружня атмосфера, лунали пісні композитора-аматора Валентини Щеголькової, гуморески у виконанні автора Вадима Кіріяка, вірші Лариси Павлюк та Яни Бричак.

Творча зустріч-знайомство з письменником завершилася, проте спогади про незабутній вечір надовго лишатимуться у пам’яті людей.

Мазур І.В.