Бібліотекарі Татарбунарського району навчались креативно задовольняти потреби відвідувачів сільських бібліотек (фото)

12:43, 29 мая 2019

28 травня в медіа-центрі Татарбунарської районної бібліотеки для фахівців сільських філій відбувся семінар «Бібліотека як організатор доступу до сучасного інформаційного простору».

На перший план обговорення робочих питань була винесена  проблема організації бібліотечного простору для читачів у сільських бібліотеках, оскільки сьогоднішня бібліотека покликана бути багатоликою та різноманітною: з «гучними» і «тихими» зонами, з відкритими просторами і відокремленими місцями для відпочинку. Сучасний сільський бібліотекар намагається створити  з кожного куточка приміщення комфортні рекреаційні зони для читачів із зручними для відпочинку і читання меблями: столиками, кріслами, банкетками і диванчиками. Такі зони здатні залучати і естетично виховувати  нові покоління читачів, забезпечивши при цьому максимальний об’єм інформації з вільним і рівним доступом до неї.

Сільські бібліотекарі усвідомлюють, що якість обслуговування користувачів бібліотеки в першу чергу залежить від рівня професійної підготовки, тому бібліотечні працівники – Гриценко Світлана, Алєксєєнко Інна, Гетманець Світлана та Левченко Меланія, відвідали курси підвищення кваліфікації Одеського обласного навчально-методичного центру закладів культури та мистецтва. Вони із задоволенням поділились отриманою інформацією з колегами присутніми на семінарі. Розповідь була змістовною та цікавою, додатком до бесіди були різноманітні світлини та презентації.

Зі своїм творчим та креативним підходом до роботи  ознайомила присутніх Бедрега Людмила. За допомогою електронної презентації вона розповіла та показала як якісно та креативно можна задовольняти інформаційні запити користувачів у своїй малесенькій бібліотеці, як проводити масові заходи, щоб вони були цікаві відвідувачам та спонукали їх до розвитку своєї творчої ініціативи.

Протягом семінару виникали питання з якими сільські бібліотечні працівники стикаються у повсякденній практиці, на що фахівці районних бібліотек надавали практичні консультації та змістовні відповіді .

В наш час все більше з’являється бібліотек , які часто поєднують в собі незвичні форми роботи. Родзинкою семінару було відкриття в медіа-заді центральної районної бібліотеки «Бібліо кав`ярні», де бібліотекарі мали змогу не тільки отримати потрібну інформацію, поспілкуватись, а й скуштувати філіжанку кави або чашечку чаю.

Методист  центральної бібліотечної системи Ганська Олена