Дорогами козацької слави мандрували студенти Татарбунарського професійно-технічного училища (фото)

16:20, 12 октября 2018

14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва наша держава святкує День захисника України.

Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя.

Бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки 11 жовтня для студентів  ПТАУ  провели історичну годину «Дорогами козацької слави». Під час зустрічі ведучі  розповіли  про те, що це свято дуже важливе для нашого народу,  адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Народ ставився до козаків з повагою і любов’ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської гідності.  Про військове мистецтво козаків,  техніку ведення бою та як  козаки вправлялися самопалами або рушницями, пістолями, шаблями, списами, як користувалися луками й стрілами, як влучно стріляли з гармат хлопці й дівчата побачили у фільмі  «Бойове мистецтво козаків».  Присутні занурились в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.

Наприкінці ж заходу молодь чекали цікаві конкурсні  змагання: «Козацьке вбрання», «Силові», «Майстерні художники», «Фотооко», “Медичні”.  Хлопці та дівчата мали можливість продемонструвати свої знання з історії життя козаків, їх звичаїв, культури, побуту, а саме головне юні козаки показали свою силу, а юні козачки – свою майстерність з надання медичної допомоги.

Для тих  хто захоплюється історією своєї держави,  для  постійних відвідувачів та гостей читального залу були  запропоновані  огляди  постійно діючих книжкових виставок  «Героям Слава»,  «На захисті Єдиної України»,  «Мужність і відвага крізь покоління».

Історія України — це тисячолітня історія українського народу. Вона сягає корінням  глибокої давнини. І не знати її, не шанувати її, просто неможливо. Бо тоді ми втратимо своє ім’я — український народ.

Н. Гажийська