Ініціативна група з Києва медіа центру  ДЕ НЕ ДЕ вивчала побут Татарбунар

12:05, 20 сентября 2017
де не де

Протягом літа мистецька ініціативна група Українського кризового медіа центру  ДЕ НЕ ДЕ з Києва вивчала життя некурортних  міст у курортному регіоні Бессарабії. Група фланувала, документувала, комунікувала і знайшла в деяких містах простір для творчого експерименту. Адже експедиція ДЕ НЕ ДЕ – це пошук нових методів сучасного краєзнавства.

За результатами цих поїздок було обрано  5 місць для проведення подій, які мають стати приводом для знайомства та планування подальших  спільних дій. Серед інших міст група  відвідала Татарбунари.

Найбільше враження в місті  на ініціативну групу справив місцевий музей під керівництвом Інни Найдьонової-Кіріяк. Тому було виявлено бажання провести наступну зустріч саме там. Методом спілкування було обрано «Обід у музеї» – формат, який користується великим попитом за кордоном.  На обід було запрошено усіх бажаючих – лідерів громадської думки, громадських активістів, журналістів, діячів культури та усіх зацікавлених.

Такий  метод спілкування  не є популярним на нашому просторі, але теж має свої привілеї, оскільки  колективне вживання їжі  – один з найбільш популярних та ефективних способів спілкування.

Керівник групи Леонід Марущак висловив своє бачення та розуміння сучасного краєзнавства, сучасної експозиції та зауважив, що музей  – це дружній заклад,  і експозиція відіграє у ньому ключову роль.

До уваги присутніх також було запропоновано відео про перебування в Татарбунарах.  Зустріч пройшла у дружній атмосфері, а на останок її учасники дійшли висновку, що  не так важливе обране місце – музей чи інша локація, – головне, щоб у партнерів були спільні цінності.