Майстерність сучасних козаків Татарбунарщини (фото)

15:59, 17 октября 2017

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в нашій країні 14 жовтня, працівники Татарбунарської центральної районної бібліотеки організували і провели захід «Слава козацька» для студентів Татарбунарського ПТАУ. Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей читальної зали була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Мужність і відвага крізь покоління»,  присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та їхній діяльності.

Передусім бібліотекарі розповіли про традиції святкування Покрови  в Україні, про славні козацькі традиції: колись козацтво виконало покладену на нього історичну місію і врятувало український народ від загибелі. Сучасні козаки цілком гідні слави своїх предків. І це доводили студенти третього курсу Татарбунарського ПТАУ.

На знак шани відважним воякам читальна зала Татарбунарської центральної районної бібліотеки перетворилася на своєрідний майданчик для змагань «Козацький дух непереможний». Особливо цікаві завдання чекали на учнів під час конкурсів «Козацька забава», «Козацька шабля», «Найсильніші духом», «Смачний конкурс». Учасникам заходу були запропоновані інтелектуально-патріотичні конкурси на знання історії козацтва, повір’їв та звичаїв, які занурювали в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби. Молодь продемонструвала свої знання про видатних особистостей України, ознайомилася з викладкою книг про українське козацтво. Юнаків зацікавила література про легендарних отаманів Богдана Хмельницького, Івана Сірка та Тараса Бульбу.

Але ж яке свято без пісні? У виконанні активної читачки Катерини Стратюк пролунали гарні українські пісні. А перемогла у козаків, що змагалися на пізнавальному та веселому святі, як завжди, дружба.

Ірина Мазур