Мандрівку народними зимовими святами влаштували в Татарбунарській центральній районній бібліотеці (фото)

15:48, 14 января 2019

До Різдва та Водохреща люди готуються особливо довго і ретельно, тому що Свято Різдва Христового знаменує народження Нового життя, і саме з ним пов’язуються найпотаємніші мрії та побажання дітей та дорослих.

У Татарбунарській центральній районній бібліотеці кожного року заведено зустрічати різдвяні свята, в яких приймають участь не просто активні користувачі бібліотеки, а й добрі друзі.  Цього річ розпочалося свято  із традиційного щедрування – співали пісні з щедрими побажаннями здоров’я, щастя, добробуту й достатку на майбутній рік. Під час літературної вітальні на якій поетичне слово в щедрівках і колядках виконує магічну функцію, кожен бажаючий  приєднувався до голосних читань «Мереживо щедрівок». Бібліотекарі підготували народознавчу мандрівку  «Зимові народні свята», де гості дізналися про християнську історію свята в Україні, звичаї та традиції святкування.

З особливим теплом і натхненням працівники бібліотеки провели майстер-клас «Новорічна ялинка» адже ялинка – це символ сімейного свята – Різдва та організували книжкову виставку “Чудеса різдвяних свят» що ілюструє, як святкують новорічно-різдвяні свята українці.

Крім того, відвідувачам представлені цікаві книги про звичаї та традиції українського народу в зимові свята, «Місяцелік» В.Скуратівського, «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая, «Українські новорічні обряди: «Коза» і «Маланка» О. Курочкіна,  Брати Капранови  «Веселих свят» та ін. Всі вони вчать шанувати кращі звичаї, традиції українського народу, бо від цього залежить духовність, цивілізованість і майбутнє нашої рідної землі.