Татарбунари поринули в історію, пронизану війною  

11:37, 10 мая 2018

Війна. За цим коротким і страшним словом – згарища, запеклі бої, смерті, зруйновані міста і села, сльози матерів і дітей. Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста.

Історія України багата, проте частина її написана кров’ю на чорних сторінках минулого. Упродовж усього періоду існування України народ боровся за волю та незалежність, боронячи власну землю від окупантів та тих, хто прийшов на неї з війною. Друга світова війна не стала виключенням. Вона – свідчення та приклад прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму.

Для відзначення 73-ї річниці Перемоги в Другій світовій війні 8 травня Татарбунарська центральна районна бібліотека провела для студентів ПТАУ історичну годину «Війна відгриміла, та пам’ять жива». Бібліотекарі розповіли про героїчні подвиги співвітчизників, ознайомили юнацтво з тематичною виставкою «Дорогами визволення України», на якій представлені матеріали про Другу світову війну та визволення нашого краю від фашистів (фотоальбоми, історичні дослідження, карти, спогади, художня література, статті про сучасний погляд на події часів Другої світової), ушанували хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з поля бою. Виставку-інсталяцію «Ніколи знову» доповнили експонати Татарбунарського історико–краєзнавчого музею, що дало молоді можливість «доторкнутися» до тих подій.

Символом пам’яті про загиблих солдатів у часи Другої світової війни є стилізовані маки, які прийнято виготовляти до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги. Тому наприкінці заходу бібліотекарі провели майстер–клас «Мак як символ пам’яті», під час якого кожен мав змогу створити власноруч свою символічну квітку.

Татарбунарська районна бібліотека (Мазур І.В)