Татарбунарська автостанція: дешево купувати – гроші марнувати

16:13, 25 мая 2017

Татарбунарська автостанція  останнім часом перетворилася на справжнє поле битви між товариством з обмеженою відповідальністю та місцевими жителями. Чим же викликана така активність і що саме спонукає жителів міста до мусування цього питання? Висвітлила проблему «Українській Бессарабії» очевидець Єфросинія Мукієнко.

Розповідь розпочалася з історії співпраці ТОВ «Тека» з Татарбунарською міської радою. Отож, у 2007 році ТОВ «Тека» придбало в Одеського об’єднання автобусних станцій будівлю автостанції «Татарбунари». У  2012 році був зареєстрований договір оренди земельної ділянки навколо автостанції, який був укладений між Татарбунарською міською радою та ТОВ «Тека».  Згідно документу цільове призначення земельної ділянки полягає в реконструкції, експлуатації та обслуговуванні автобусної станції.

У 2013 році компанія «Тека» підготувала презентацію по розміщенню нової автостанції у зв’язку з неможливістю використання даної  будівлі автостанції, бо вона знаходиться в аварійному стані. Запропонована презентація включає в себе монтаж тимчасових споруд, в якому й криється «яблуко розбрату» між ТОВ та власниками будівель та споруд, що розташовані навпроти автостанції.

У 2014 році ТОВ «Тека» отримало дозвіл від міської ради  на розробку паспорту прив’язки. Після чого були підготовлені відповідні документи для його затвердження.

Місцеві підприємці такі дії ТОВ розцінили як обмеження їх підприємницької діяльності. Невдоволення мало свої наслідки у вигляді судових розбірок, які тривали два роки. Представник компанії «Тека» Віталій Сардалян зауважує, що саме рішення апеляційного суду поставило крапку: «ТОВ «Тека» не порушує прав підприємців, бо воно немає ніякого відношення до земельної ділянки, на якій підприємці здійснюють свою господарську діяльність».

На основі рішення апеляційного суду ТОВ «Тека» звернулася до міської ради, щоб затвердити паспорт прив’язки. Рішенням №139 від 25.08.2016 р.  виконавчого комітету Татарбунарської міської ради паспорт прив’язки було затверджено.

Посилаючись на вищевказаний документ, ТОВ «Тека» вважає, що вона  має законне право на теперішній час здійснювати монтаж тимчасових споруд на орендованій території.  Така їх позиція не влаштовує місцевих підприємців, вони докладають максимум сил, щоб  завадити ТОВ здійснювати  монтаж тимчасових споруд. Варто визнати, що їм це непогано вдається.

ТОВ «Тека» неодноразово намагалася донести  до всіх свою позицію, яка полягає в тому, що діяльність ТОВ націлена на приведення автобусної станції у  відповідність з потребами громадян, які користуються послугами вказаної автостанції, а саме: розміщення та території автостанції кімнати матері та дитини, камер схову, санвузлів, в тому числі і для осіб з обмеженими можливостями, надання відповідних супутніх послуг для комфортного чекання громадянам автотранспорту на автостанції.

Стає очевидним факт, що ситуація на автостанції є проблемою, яка спричинена конфліктом інтересів.

Так, починаючи з 24 квітня поточного року на території автостанції повністю блокується робота будівельного транспорту підрядника, встановлюються перепони для руху даного транспорту. Проте на цьому все не зупиняється: власниками зазначених будівель та споруд торгового ряду, що розташовується напроти автостанції, було завезено дві вантажні машини сміття та висипано на територію автостанції з метою перешкоджання проведення будь-яких робіт на території. Також  влаштовуються страйки, які в свою чергу  провокують порушення громадського порядку…

Чому міська рада залишається осторонь і не вирішує нагнітаючий конфлікт, не зрозуміло.

Як бачимо, громадськість схвильована подальшою долею автостанції. Ця тема на слуху, у городян виникає багато питань і припущень. Ситуація вкрай неприємна і непроста, і як вирішиться дане проблемне питання у місті – покаже час.

Читайте також: «Арцизские депутаты отстояли городскую автостанцию»