Івана Купала (Купайла) – одне з найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні від часів язичництва. Воно припадало на 7 липня (за новим стилем) і пов’язувалося з літнім сонцестоянням. Ім’я ж святу дав Купало – бог земних плодів, урожаю, добробуту та лікарських рослин.
Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями і відбувалися у ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них: збирали дрова для вогнища, ставили обрядове дерево (часто це була верба), яке наряджали вінками й кольоровими стрічками.
Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотек району. Тому бібліотекарі Татарбунарської центральної районної бібліотеки, які 4 липня працювали на бібліомайданчику, підготували для відвідувачів бібліотеки просто неба книжково-ілюстративну виставку «В ніч, коли зацвітає папороть», де представлена література з народознавства, етнографії, тематичні статті з періодичних видань та інші цікаві матеріали. Для користувачів було проведено обрядовий майстер-клас із плетіння вінків з польових квітів «Чарівність купальського вінка», під час якого працівники закладу розповіли про обрядове значення вінка, а також історію самого свята «На Купала нічка мала» та традиції його святкування в різних областях України. Особливо зацікавили слухачів таємничі міфічні легенди про цвітіння папороті в ніч на Купала.
Мазур І.В.