Татарбунарський район на фестивалі українсько-польської культури «Стрвенж-Чорне море 2017» (фото)

15:27, 29 августа 2017
туристичний фестиваль

                                                                                                    Лист до редакції

Цьогорічне літо подарувало Татарбунарському району чималу кількість можливостей, щоб продемонструвати  багатонаціональну культурну традицію його жителів. До однієї з найяскравіших подій в культурному житті району належить участь в міжнародному фестивалі  українсько-польської культури «Стрвенж-Чорне море 2017», який відбувся в містечку Устшики-Дольне.

Участь Татарбунарського району в цьому фестивалі є заслугою народного артиста України Валерія Цуркана. Він протягом останніх років підтримує  культурні зв’язки з Польщею.  Обираючи учасників заходу з України, він у Татарбунарському районі не засумнівався, був переконаний, що він гідно представить особливості культури бессарабського краю.

На фестиваль приїхали представники з різних країн: Чехії, Словаччини, Угорщини, України, Польщі та Німеччини. Татарбунарський район представляли талановиті артисти художньої самодіяльності з села Дельжилер: танцювальний колектив «Росна китка» (керівник Анна Недялкова), народний вокальний ансамбль «Дельжилерка» (керівник Афанасій Стоянов), солістка Дмитрівського БК  − Зоя Гайдаржи, сімейний дует – Зоя та Михайло Гайдаржи, соліст Дмитрівського БК – Афанасій Стоянов, а також неперевершено лунала музика у виконанні Миколи Чепраса (труба)  та Афанасія Стоянова (акордеон).

Учасники фестивалю були нагороджені Дипломами Burmistrza miasta Ustrzyki Dolne – Pana Bartosza Romowicza. На пам’ять польській стороні від імені голови с. Дельжилер Івана Афанасійовича Станімака та від імені відомого художника села і всього півдня Бессарабії – Тодорова Прокопа Борисовича була подарована картина «Момиче сас рози»  − справжній антикваріат, адже художник працював над нею понад 50 років тому.

«Глядачі дуже тепло та радісно зустрічали артистів Татарбунарського району, їх творчість припала до душі закордонному глядачеві» − поділилася враженнями начальник відділу культури Татарбунарської РДА Оксана Попова.  Про це вказує не лише поїздка до Польщі.  Наші  талановиті країни часто  відвідують концертні майданчики Болгарії.  Це сприяє налагодженню міжнародних культурних відносин.

Фестиваль залишив яскраві позитивні враження та  підніс багатонаціональну культуру Півдня Бессарабії на міжнародний рівень. Безперечно нам є, чим захоплювати та дивувати!

Єфросинія Мукієнко