Татарбунарський район: вокальному дуету “Доля” – 15 років

10:36, 19 октября 2017

Кожна людина вибирає майбутню професію, керуючись покликом душі та серця. Особливо це стосується творчих особистостей, у яких зазвичай із раннього дитинства проявляються творчі здібності.

Саме так і сталося у Чебан Жанни та Чеботар Лідії. Кожна з них свого часу закінчила Одеське профтехнічне училище: Лідія 1986-го, а Жанна — 1990-го. Ще з тих пір це училище було справжньою кузнею кадрів для установ культури не лише Бессарабії, а й всієї України.

Після закінчення училища Жанна повернулася додому в рідне село Глибоке, що знаходиться на березі мальовничого озера Сасик, і взялася до улюбленої справи. На той час директором Будинку культури працював її батько Олександр Лазарович Чебан. Як згадує колишня вчителька Чебан Олександра Павлівна, Жанна займалася співом з дитинства і вже з п’ятирічного віку почала виходити на сцену. Голосом Жанни захоплювалися і дорослі, і малеча. Згодом дитяча мрія стала сенсом життя. Одержавши спеціальність хормейстера, дівчина працювала в Будинку культури. Вона так віддавалася роботі, що коли не стало її батька, питання: «Хто займе місце директора Будинку культури?» відпало само собою, бо кращої кандидатури, ніж його дочка Жанна, годі було і шукати.

Не менш цікава історія і в Лілії Чеботар, яка, ще навчаючись в училищі, відвідувала студію ім. Г.Г. Верьовки, а потім після закінчення училища ще  рік співала в знаменитому хорі. Лідія вийшла заміж і поїхала за чоловіком в своє рідне село, щоб там своїм голосом дарувати задоволення односельцям.

Ось так з`явилися в Глибокому Татарбунарського району дві співочі натури, які своїм мистецтвом зачаровували слухачів, і, ймовірно, тому їх об`єднала сама доля. Але через свою скромність дівчата вважають, що ініціатива створення дуету належить Яценку Михайлу Митрофановичу, який в 2000 роках був керівником відділу культури в районі і подав ідею їх об`єднання. А назва дуету — «Доля» — визначилася сама собою.

За 15 років творчої діяльності виконавиці завоювали любов глядачів. В 2003 році, майже з самого початку творчості, колектив став лауреатом Всеукраїнського фестивалю молдавської культури «Дністровська хвиля» і, до речі, є його учасником протягом 15 років. За активну участь у пропаганді народної і національної культури дует не раз відзначався грамотами різних рівнів. В репертуарі вокалісток сучасні пісні, класичні, а також духовний спів. Настоятель Свято–Михайлівської церкви протоієрей Віталій дуже задоволений, що в його церковному хорі співають ці прекрасні жінки, адже звучання під церковним куполом є більш об’ємним і глибоким.

Ще однією заслугою колективу є те, що вони пропагують національну культуру, виконуючи молдавські та українські пісні, а також твори місцевих композиторів.

Крім своєї основної роботи в Будинку культури жінки займаються вокалом з педпрацівниками. Директор школи Тетяна Панчева дуже вдячна співачкам за творчий розвиток і школярів, і вчителів.

За словами начальника відділу культури Татарбунарської РДА Оксани Попової, дует «Доля» є одним з кращих вокальних колективів у районі.

А ще вони прекрасні жінки та господині. У них дружні та міцні родини, які завжди підтримують одне одного у різних життєвих ситуаціях.

За матеріалом Наталії Мукієнко