Татарбунарський район: злочин влади – трагедія народу

11:35, 27 ноября 2017

Голодомор – акт геноциду Українського народу, шляхом організації штучного голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості, з метою придушення  національно-визвольного руху і фізичного винищення селян. Багато десятиліть тема Голодомору перебувала під суровою забороною, адже така політика – це злочин проти людяності.

У Татарбунарському районному історико-краєзнавчому музеї до уваги відвідувачів було створено тематичну експозицію «500 днів голодної самотності». Експозицію представили документальними свідченнями,  спогадами свідків тих страшних часів, науковою літературою. Також паралельно зі свідченнями про голод 1932-1933 років представлені матеріали про голод 1946-1947 років, який своїм чорним крилом захопив і Бессарабію.

Біля експозиції   для учнів молодших класів було проведено комбінований урок  з метою поглибити знання про Голодомори, його причини, перебіг і наслідки. Адже саме жахом тих подій була надзвичайна велика смертність  серед дітей. Особливо акцентувалось на тому, що це були жорстоко сплановані заходи. Зачитувалися спогади свідків Голодоморів 1931-1933 та 1946-1947 років.