У Татарбунарах оформили виставку «Великий терор»

17:49, 22 мая 2017

Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року №431 в Україні встановлено День пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається щороку у третю неділю травня.

У жорна безжальної репресивної машини потрапили сотні тисяч людей. Майже в кожній українській родині зберігаються спогади про ті страшні події. Ці рани не гояться ніколи.

Щоб привернути увагу читачів та розповісти їм про трагічні події в історії України, в Татарбунарській центральній районній бібліотеці оформили тематичну книжкову виставку–спогад «Великий терор». На ній представлені книги про репресії радянської влади щодо українців. Серед презентованих матеріалів – тринадцятитомне видання Левка Лук’яненка «Шлях до відродження» та «Не дам загинуть Україні!», Юрія Лавриненка «Розстріляне відродження», «Репрессии и раскулачивание по Бессарабии» Світлани Матвєєвої, «Історія ГУЛАГу» Енни Еппломб, «Реабілітовані історією» та інші. Книжкова виставка, спрямована на відродження національної пам’яті, містить інформацію щодо жертв політичних репресій, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. Сьогодні не має бути жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій. Злочини, яким немає прощення, минуле з гірким присмаком у світлі воскреслої правди постає перед нами по-новому.

Пам’ятати трагічні сторінки своєї країни — це є національний і духовний обов’язок кожного українця. Це та пам’ять, на якій будується наше майбутнє.