В Татарбунарах бібліотекарі плідно обмінялись досвідом (фото)

13:08, 02 апреля 2018
Семинар

Для того, щоб люди сьогодні не втрачали бажання відвідувати бібліотеку, необхідно розуміти, що цікавить користувачів, а також уміти передбачати їхні інформаційні потреби. Саме тому створення позитивного іміджу бібліотеки, формування надійної репутації серед широкої громадськості стає основою сучасного бібліотечного закладу.

Потреби користувачів змінюються, вони прагнуть отримувати різнопланову якісну інформацію. Тому бібліотекарям необхідно постійно навчатись та удосконалювати свої комунікативні навички, пропонувати нові форми інформаційних послуг, не забуваючи про старі форми роботи, а найголовніше — підвищувати свою професійну майстерність. Поділитись своїм досвідом та новими креативними ідеями завідувачі сільських бібліотек-філій Татарбунарської ЦБС мали можливість на черговому семінарі.

Світлана Гриценко, завідувачка Приморської сільської бібліотекои-філії, поділилася на семінарі своїм досвідом, презентувавши план свята до Дня села «Ти з дитинства наймиліша, моя рідна сторона». В основу сценарію було покладено приклад телепрограми «Україна від А до Я». Упродовж п’яти місяців Світлана Гриценко вела пошукову краєзнавчу роботу, адже кожна літера цієї незвичайної абетки була пов’язана з історичними подіями та мешканцями села Приморське. Слова пошани звучали на адресу найстаріших мешканців села та ветеранів Другої Світової війни, хлопців, які захищають незалежність нашої держави у зоні АТО. Не залишились поза увагою і знамениті земляки, які своїми іменами прославили рідне  село. Присутні згадували і про першу випускницю школи, і про перший трактор, і про історію побудови церкви Святого Миколая в селі та багато іншого.

Новою в роботі сільських бібліотек-філій стала спільна діяльність, яка трансформувалась у своєрідний марафон проведення колективних заходів у бібліотеках сіл Глибокого, Баштанівки, Нерушаю та Борисівки. Із власного досвіду завідуюча Баштанівською сільською бібліотекою-філією Олена Буза представила краєзнавче свято “Чарівний світ вишиванки. Зустріч з місцевими майстринями”, який готувався і проводився разом із завідуючими Нерушайською, Глибоківською та Борисівською сільськими філіями. Олена Вікторівна ознайомила присутніх на семінарі колег із тим, як виникла ідея проведення заходу, як збиралися матеріали, які вироби місцевих майстринь презентувалися (вишиті рушники, серветки, картини, сорочки, ікони, вишиті бісером).

Завідуюча  Глибоківською сільською бібліотекою-філією Світлана Реіляну, в свою чергу, представила захід, організований для справжніх пошановувачів чаю. Тут були презентовані різноманітні фіточаї, самовари, варення, приготоване бібліотекарями власноруч. А завідуюча Нерушайською сільською бібліотекою-філією Тетяна Белінська презентувала спільний захід до Всесвітнього дня поезії.

Кожна бібліотека прагне максимального надання своїх ресурсів для користувачів. Дієвим засобом впливу на формування читацької уваги є книжкова виставка. Нові креативні підходи до оформлення бібліотечних виставок втілює у своїй роботі завідуюча Дивізійською сільською бібліотекою-філією Алла Бойко. У кожну виставку бібліотекар вкладає частку душі та серця, тому вони й цікаві усім відвідувачам. «В оформленні різних виставок, експозицій та стендів ми намагаємося здивувати своїх читачів нетрадиційністю, унікальністю. А найкраще — долучити їх самих до процесу оформлення», –ділиться Алла Іванівна досвідом своєї роботи.

Проведений захід цінний тим, що колеги-однодумці, поділившись власними напрацюваннями, отримали ще більше ідей для втілення в роботі у своїх бібліотеках. Адже завдання районної бібліотеки як методичного центру – знайти і допомогти бібліотечним працівникам впровадити найефективніші форми роботи для залучення нових користувачів.