В Татарбунарах продовжуються «смакові пристрасті» (фото)

15:19, 16 августа 2018
Бібліомайданчик

19 серпня, за церковним календарем, відзначають Свято Преображення Господнього, або Спаса. Як і багато інших народних свят, воно поєднало стародавні народні звичаї із церковними. Це свято відоме як Яблучний Спас, бо у цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука.

Напередодні цього свята, 15 серпня, Татарбунарська центральна районна бібліотека для мешканців та гостей міста на бібліомайданчику приготувала справжнє «частування» з ароматом яблук і книжок. «Смакові пристрасті»  продовжуються. Працівники  бібліотеки підготували яскраву  книжкову виставку-інсталяцію «Яблуневий водограй», на якій поруч з цікавими виданнями були гостинці літа: яблука, соковиті груші, сливи, виноград та традиційний пиріг з яблук. Бібліотекарі для присутніх провели огляд літератури, представленої на виставці, в якій розкриті різні назви свята Спаса, його історія, секрети  вирощування фруктових  дерев  та  цілющі властивості  яблук. Провели бесіду  про народні звичаї та традиції, особливості та народні прикмети свята. За традицією бібліотекарі приготували майстер-клас «Вироби з фруктів», дорослі та дітлахи із задоволенням долучалися та, проявивши неабияку фантазію, виготовляли дивовижні  фруктові композиції та  красиві  і смачні букети з фруктів.

З яблучним Спасом в народі пов’язано безліч цікавих звичаїв і прикмет. Люди свято вірять в них, бо вважають, що завдяки їм можна залишатися здоровими і отримати благополуччя для всієї родини.