В Татарбунарах пройшла година пам’яті до Дня визволення міста Одеси (фото)

13:22, 10 апреля 2019

75 років. Швидко, мов струмки води, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам’ять тих літ, коли на українській землі відлунали  постріли  Другої Світової війни. Вона живе у спогадах бійців і в суровому монументі,  як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться з  експонатів  музеїв, із сторінок книг, її мужню та величну,  надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.

10 квітня відзначається день звільнення Одеси від фашистських загарбників. У цей день в 1944 році в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту звільнили місто від німецько-фашистських загарбників. У ніч на 10 квітня війська 8-ї гвардійської, 6-ї  і 5-ї ударних армій разом  з партизанами  після короткої артилерійської підготовки атакували супротивника в Одесі. Війська 8-ї гвардійської армії увірвалися в західну частину міста, а з’єднання 6-ї і 5-ї ударних армій тиснули на ворога з півночі і північного заходу.  На 10 годину ранку 10 квітня Одеса була повністю звільнена. Ворог втратив під Одесою 160 тис. солдатів і офіцерів.

До цієї дати в Татарбунарській  центральній районній бібліотеці  бібліотекарі підготували та провели  огляд  тематичної  виставки «Війна. Одеса. Звільнення».  Для учнів ПТАУ  була  проведена година пам’яті «В серцях і книгах – пам’ять про війну».  Юнакам  продемонстрували  документальну стрічку про визволення м. Одеси. Зі слайд-презентації фотоматеріалів того часу молодь дізналась  про історію визволення міста Одеси і хронологію визволення населених пунктів Одеської області.

Цей день для всіх одеситів  та мешканців Одеської області є світлим і пам’ятним. Пам’ять про героїв-визволителів залишиться не тільки на пам’ятниках і обелісках – вона в серцях усіх.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Гажийська Надія.