В Татарбунарах школярі вшанували пам’ять героїв Другої світової війни

15:31, 06 мая 2017

В Татарбунарах школярі вшанували пам’ять героїв Другої світової війниДень Перемоги — свято, яке почали відзначати як день закінчення страшної, неймовырно жорстокої війни, яка тривала 1418 днів і ночей.
Історія Дня Перемоги як всенародного свята розпочалася 8 травня 1945 року за рішенням Президії Верховної Ради СРСР.
Шлях до перемоги був довгим надлюдським випробуванням. Вона була завойована мужністю, бойовою майстерністю і героїзмом радянських воїнів на полях битв, самовідданою боротьбою партизанів і підпільників за лінією фронту, щоденним трудовим подвигом працівників тилу, об’єднаними зусиллями антигітлерівської коаліції і антифашистського руху.
Друга світова війна, яка почалась 1 вересня 1939 року, – найкривавіший глобальний конфлікт за час існування людства. У ньому загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. З 22 червня 1941 року вона увійшла в історію як німецько – радянська Велика Вітчизняна війна.
Для України вона не обмежувалась бойовими діями та окупацією її сучасної території – для нас ця війна є національною трагедією. Тоді територія нашої країни перетворилася на криваві землі.
Напередодні Дня Перемоги в Татарбунарському історико-краєзнавчому музеї відбувся урок пам’яті «Хай не згасає пам’ять про героїв» з учнями 8 класу ТНВК «Школа – гімназія». Юнаки та дівчата дізналися про головні події Другої світової війни, про Україну в ті страшні роки: для неї це були найжахливіший період – Голокост, Бабин Яр, розстріли мирного населення, спалення міст та сіл… Враховуючи надважливий внесок у перемогу та колосальні жертви Україна стала одним із засновників ООН (Організації Об’єднаних Націй).
Переглянуте в ході заходу відео «20 кроків до мрії» та «День, коли почалась війна» не залишили молодь байдужою, адже навіть кадри відеохроніки не можуть передати всю повноту жаху та безпорадності людей перед лицем нацистської навали.
Під час уроку школярі також ознайомилися з експонатами тематичної виставки «Про бойові минулі роки» з музейного фонду. А наостанок перемістилися до меморіального комплексу загиблим воїнам, де до уваги присутніх була надана інформація про бойові дії та загиблих при визволенні району, Героя Радянського Союзу Баринова І.М. (звання присвоєно посмертно). Також перед учнями виступили члени Ради ветеранів з напутнім словом берегти мир у нашій Україні, адже вона у нас єдина рідна Батьківщина.