В Татарбунарах відзначили традиційне старовинне свято (фото)

08:55, 11 июля 2018
Свято

В ніч на Купала жителі Татарбунар та гості міста на березі річки Фонтанка зустрічали старовинне свято Івана Купала.

Хлопці і дівчата зібралися разом, щоб помірятися силою, відвагою, красою, позмагатися в іграх і забавах.

Це свято називають святом вогню. Адже саме вогонь був символічним втіленням могутнього сонця, і, за народним повір’ям, перестрибуючи через купальські вогнища, люди набираються здоров’я і сил. Ця ніч ще з часів наших предків вважалася чарівною. На Купала загадують бажання, купаються в росі, обливаються водою. Багато трав і рослин, набувають і проявляють свою цілющу і чудодійну силу.

Щоб відчути колорит народного гуляння жителі міста, за традицією, прийшли на знайому усім галявину біля річки Фонтанка співати пісні, грати в купальські ігри і водити хороводи, трави у вінки заплітати і пускати їх на воду, щоб долю дівочу знайти, очищатися водою та стрибати через купальський вогонь.

Оплесками зустрічали учасники свята самодіяльних артистів із с. Борисівка – Єву Долоку та Марину Ткачук, музичне вітання від вокального ансамблю «Вербонька» та солістів Володимира Чорнобая і Віолети Бєлої  Білоліського СБК, веселі пісні народного вокального ансамблю «Дельжилєрка», запальні мелодії ансамблю народних інструментів «Стопане» Дмитрівського СБК. Яскравими хороводами і танцями глядачів вітали  учасники студії танцю «Dance Word». Співочим талантом порадували солісти районного будинку культури Валерія Нєгіна, Валентина Вінницька,  Катерина Гуцулюк,   вокальний ансамбль РБК «Лада»,  та гурт «Веселі забави».

В ніч на Івана Купала, на березі Фонтанки, кожен знайшов собі заняття до душі – водили хороводи навкруги Марени та Купала, брали участь у різноманітних забавах, конкурсах та обрядових дійствах, пригощалися смачними стравами, співали та підтанцьовували разом з артистами, дівчата прикрашали  квітами і стрічками Марену та пускали її за водою. Запалювали свічки на вінках і опускали на воду, щоб своє щастя-долю вгадати: “Куди віночок попливе, звідти і милий прибуде”.  Вогонь купальський запалювали та стрибали через очищаюче багаття, аби здоров’я  на довгі роки набратися.

Крім того, глядачів вітали казкові персонажі – Лісовик, Русалки, Купальська Ніч та Іван Купала.