У Татарбунарах молодь та бібліотекарі пройшли експрес-тестування на ВІЛ (фото)

14:04, 04 декабря 2017

СНІД – одне з найстрашніших захворювань в історії людства. Перше повідомлення про ВІЛ з’явилося в 1981 році. На сьогоднішній день поширення ВІЛ має характер пандемії.

За десять місяців 2017 року у нашій країні, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, було зареєстровано 14 667 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 2 158 дітей до 14 років). За останні тридцять років в Україні офіційно зареєстровано 312 091 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 44 221 людей. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська, Одеська й Чернігівська області, а також місто Київ.

Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз – станом на 1 листопада 2017 року на обліку в Україні перебувало 139 394 ВІЛ-позитивних пацієнти.

Варто усвідомлювати, що ця проблема існує не десь далеко, вона тут, поруч і стосується кожного. Для того, щоб в черговий раз нагадати про цю хворобу, надати можливість поспілкуватися з лікарями, в Татарбунарській районній бібліотеці для учнів ПТАУ відбувся захід до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом «Знати, щоб жити!»

Бібліотекар Ірина Мазур акцентувала увагу присутніх на понятті «здоров’я». Лише воно – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя, тому дуже важливо зберегти його. Сімейним лікарем Валентином Трофименко проведена бесіда щодо можливості загрози інфікування кожного із присутніх в залі,  але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.

Під час заходу відбувся активний відкритий діалог з присутньою молоддю: юнаки та дівчата ставили багато запитань, на які отримували прості та зрозумілі відповіді.

Також у рамках акції учні переглянули відео, дізналися про шляхи передачі та способи попередження цієї страшної хвороби і ще раз  переконалися, що СНІД не передається через дружбу.

Наприкінці заходу молоді люди та працівники районної бібліотеки мали можливість пройти експрес-тестування на ВІЛ, адже вчасне діагностування хвороби та старт лікування – це запорука збереження здоров’я та життя.

Надія Гажийська