
75 років. Швидко, мов струмки води, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам’ять тих літ, коли на українській землі відлунали постріли Другої Світової війни. Вона живе у спогадах бійців і в суровому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться з експонатів музеїв, із сторінок книг, її мужню та величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.
10 квітня відзначається день звільнення Одеси від фашистських загарбників. У цей день в 1944 році в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту звільнили місто від німецько-фашистських загарбників. У ніч на 10 квітня війська 8-ї гвардійської, 6-ї і 5-ї ударних армій разом з партизанами після короткої артилерійської підготовки атакували супротивника в Одесі. Війська 8-ї гвардійської армії увірвалися в західну частину міста, а з’єднання 6-ї і 5-ї ударних армій тиснули на ворога з півночі і північного заходу. На 10 годину ранку 10 квітня Одеса була повністю звільнена. Ворог втратив під Одесою 160 тис. солдатів і офіцерів.
До цієї дати в Татарбунарській центральній районній бібліотеці бібліотекарі підготували та провели огляд тематичної виставки «Війна. Одеса. Звільнення». Для учнів ПТАУ була проведена година пам’яті «В серцях і книгах – пам’ять про війну». Юнакам продемонстрували документальну стрічку про визволення м. Одеси. Зі слайд-презентації фотоматеріалів того часу молодь дізналась про історію визволення міста Одеси і хронологію визволення населених пунктів Одеської області.
Цей день для всіх одеситів та мешканців Одеської області є світлим і пам’ятним. Пам’ять про героїв-визволителів залишиться не тільки на пам’ятниках і обелісках – вона в серцях усіх.
Провідний бібліотекар відділу обслуговування Гажийська Надія.