Як учні Татарбунарської школи пізнавали пісні Буджацького степу (фото)

11:54, 10 октября 2018
Урок

В Татарбунарському  районному музеї відбувся цікавий та пізнавальний урок української літератури. Разом з вчителем учні 6 класу Татарбунарського НВК «Школа – гімназія» познайомились з особливостями календарно-обрядових пісень Буджацького краю.

Населення Бессарабії – Буджака увесь час збільшувалось, в основному за рахунок кріпаків – втікачів із центральних та східних регіонів України. Переселенці приносили на нові землі свій уклад побуту, звичаї, культуру, в тому числі пісні. Незважаючи на те, що українці, які поселились тут більше двохсот років тому, перебували майже в повній ізоляції від України, вони зуміли зберегти свою національну культуру та звичаї. Характерною рисою більшості пісень є їх надзвичайна тягучість, притаманна саме пісням Бессарабії. Цікавим є і те, що в різних селах одна і та сама пісня має багато мелодичних або текстових варіантів.

Саме з цією особливістю хлопчики та дівчатка ознайомились завдяки збірці Кузьми Смаля «Пісні Буджацького степу», переглянули відео з колядками, які виконуються на Різдво. Особливо цікавою для школярів була документальна розповідь про фольклорний колектив «Меланка і Різдво». Саме цей колектив був заснований ще у 1948 році, і проіснував  майже до сьогоднішніх днів. Особливість цього колективу – відтворення автентичних різдвяних колядок та щедрівок. Також в залі музею ознайомились з костюмами цього колективу, які викликали у малечі захоплення.

Щоб пізнавати культуру і традиції свого краю, уроки подібного формату  повинні проводитись частіше, адже коли ти безпосередньо спілкуєшся з минулим – маєш надію на майбутнє.